Наверх

Огляд Apple Mac Mini (2023): швидше, дешевше, краще

У листопаді 2020 року Apple представила свій перший Mac Mini з процесором M1. Цей комп'ютер, вартістю понад 700 доларів, миттєво став сенсацією завдяки вражаючим можливостям першого покоління процесора Apple, який надавав таку ж потужність, як системи в кілька разів дорожчі. Цей досить доступний пристрій швидко став улюбленцем покупців, які шукали доступний другий комп'ютер для дому, малі бізнеси, яким потрібен надійний настільний комп'ютер, а також творчих професіоналів з обмеженим бюджетом.

Тепер, близько двох років пізніше, Apple повертається з покращеною версією M2 цієї ж системи, яка, до здивування багатьох, запускається зі знижкою в 100 доларів порівняно з попередньою моделлю.

Також: Mac Mini (M2) проти Mac Studio: який кращий?


Хоча дешевша базова конфігурація нової системи включає повільніший вбудований накопичувач (про це поговоримо пізніше), вона також надає кращу продуктивність обробки порівняно з вже вражаючим попередником. Результатом є настільний комп'ютер, який змушує інші загальнопризначені настільні комп'ютери і робочі станції середнього рівня не тільки виправдовувати свою вартість, але й сам факт своєї наявності.

Конструкція та особливості


Цей розділ буде легко пройти для кожного, хто знайомий з оригінальним Mac Mini M1, оскільки Mac Mini M2, щонайменше зовні, фізично ідентичний. Він має всі ті ж самі порти, такий самий розмір і вагу (з невеликим відхиленням в декілька унцій) і ті ж самі зовнішні особливості.

Так само, як його попередник, Mac Mini M2 не має перевеликої кількості портів, але в нього достатньо їх, щоб впоратися майже з усіма домашніми потребами та більшістю професійних робочих місць. Єдине обмеження, яке все ще дратує, це всього два вихідні роз'єми для підключення дисплеїв (один HDMI та один Thunderbolt 4).

На щастя, існують способи переконфігурування системи, щоб додати другий монітор з підтримкою моделі M2, а також зовнішні док-станції, які підтримують додаткові дисплеї.

Продуктивність 

Найвражаючішою рисою Mac Mini M1 була його продуктивність. Хоча Mac Mini M2 не забезпечує такого великого прориву порівняно зі своїм прямим попередником, як M1 порівняно з Intel-основаними Mac Mini, він пропонує покращення. Порівняння обох систем за допомогою визнаного бенчмарку Geekbench 5 (наведено нижче) показало, що одноядерна продуктивність M2 на 10% вища, ніж M1, тоді як її багатоядерні результати зросли ще більш вражаючими 22%.

Цифри, подібні до цих, є чудовим способом кількісно оцінити покращення продуктивності, але ще важливіше, як система відчувається для користувача. З цієї точки зору, варто зауважити, що під час виконання завдання на Mac Mini M2 в порівнянні зі старішою, в іншому випадку ідентичною моделлю M1, була помітна, послідовна перевага.

Робота в програмах Photoshop, наприклад, відчувалася швидше, з будь-яким дією, яка вимагала часу завантаження, в середньому на 25% швидше. Подібні прискорення швидкості спостерігалися і в інших програмах для редагування фотографій, відео та звуку. Загальні завдання, такі як перегляд веб-сторінок, показали менш помітні переваги, але це сталося переважно через те, що на M1 вони вже були миттєвими.

Єдине місце, де Mac Mini M2 фактично помітив деяке погіршення продуктивності - це швидкість вбудованого накопичувача. Важливо зауважити, що це стосується в основному базової моделі за $ 599 з 256 ГБ пам'яті. Де Apple використовувала два накопичувача SSD по 128 ГБ на Mac Mini M1, в моделі M2 замість цього встановлено один чіп ємністю 256 ГБ.

Я не буду докладно розглядати такі речі, як масиви рейдів та конфігурації накопичувачів, тому що це занадто специфічно для більшості користувачів, і ці характеристики не доступні в Mac Mini M1 або M2 в рамках стандартного складу. Проте, для більшості людей і для нормального використання, навіть базова модель M2 повинна бути здатною впоратися з їх завданнями.

Висновок 

Mac Mini M2 - це надзвичайно потужний настільний комп'ютер, який відповідає практично будь-яким потребам домашнього використання та більшості професійних робочих місць. Його покращена продуктивність, портативність та доступна ціна роблять його відмінним вибором для тих, хто шукає компактний і надійний настільний комп'ютер.

Оскільки M2 також пропонує певне покращення продуктивності порівняно з M1, він є гідним оновленням для тих, хто вже має попередню модель і шукає більше потужності. Загалом, Mac Mini M2 - це вражаючий комп'ютер, який покращує вже вражаючі досягнення M1.

подписка на рассылку

Подписаться