Наверх

HyperOS від Xiaomi: Розкриття майбутнього програмного забезпечення для смартфонів

Xiaomi, один із провідних технологічних гігантів Китаю, нещодавно вразила технічний світ запуском своєї останньої операційної системи - HyperOS. Це інноваційне програмне забезпечення, представлене разом із новими смартфонами Xiaomi 14 і Xiaomi 14 Pro в Китаї, представляє собою значний відхід від довгострокової операційної системи MIUI, яка була стандартом для Android-пристроїв Xiaomi протягом останніх 13 років. Однак HyperOS - це не просто нова операційна система для смартфонів Xiaomi; вона є частиною більшої стратегії об'єднання всього екосистеми Xiaomi, розширюючи свої можливості поза сферу смартфонів, включаючи продукти для розумного будинку та навіть майбутні підприємства, такі як підключені автомобілі. Ця стаття досліджує деталі HyperOS від Xiaomi, його потенційний вплив і питання, що супроводжують цей амбітний проект.

Нова HyperOS від Xiaomi: Революція чи Еволюція?

Xiaomi HyperOS

HyperOS: Більше, ніж просто Одна Операційна Система 

HyperOS від Xiaomi не є просто заміною MIUI. Фактично це більший і більш амбітний проект, що є єдиною торговою маркою, яка охоплює операційні системи Xiaomi в усьому своєму продуктовому екосистемі. Ця експансія виходить далеко за межі смартфонів і включає продукти, такі як Xiaomi Watch S3, Xiaomi TV S Pro 85-дюймовий MiniLED телевізор та інші пристрої, що стали частиною ростучого екосистеми Xiaomi. Ця стратегія базується на наданні послідовного користувацького досвіду для різних категорій продуктів.

Двозначність HyperOS 

На перший погляд можна припустити, що HyperOS - це одна єдина монолітна операційна система, призначена для використання на всіх пристроях Xiaomi. Проте реальність більш витончена. Підхід Xiaomi до HyperOS передбачає різні основи для різних продуктів. Для пристроїв Інтернету речей (IoT), HyperOS базується на відкритій платформі Xiaomi Vela, яка в свою чергу побудована на відкритій платформі RTOS NuttX. Тим часом для смартфонів і планшетів HyperOS базується на Android Open Source Project (AOSP).


Особливість полягає в тому, що сумісність Android-додатків очікується на смартфонах Xiaomi завдяки основі AOSP. Базова версія Android також є незалежною від версії HyperOS. Наприклад, нові випущені смартфони Xiaomi 14 і Xiaomi 14 Pro поставляються з HyperOS v1 на основі Android 14, тоді як Xiaomi Pad 5 буде оновлений до HyperOS v1 на основі Android 13. Цей підхід забезпечує доступ користувачів до останніх функцій та додатків Android навіть з власною кастомізованою HyperOS.

Еволюція MIUI 

Ті, хто знайомі з MIUI від Xiaomi, можуть запитати, наскільки справді відрізняється HyperOS. З того, що було розкрито до цього моменту, HyperOS на смартфонах Xiaomi можна розглядати як еволюцію досвіду MIUI 14. Хоча були зміни в користувацькому досвіді, такі як нові налаштування екрану блокування, фундаментальний смак MIUI залишається очевидним у різних системних додатках.


Xiaomi стверджує, що HyperOS природно легкий, займає всього 8.75 ГБ на смартфонах. На пристроях з обмеженим обчислювальним потужності, HyperOS має розкладні зміни, спрямовані на максимізацію апаратної продуктивності. Крім того, компанія стверджує, що HyperOS забезпечує стабільну частоту кадрів та менше споживання енергії в порівнянні з чистим Android, особливо під час ігрових сесій.

Технічне перебудовування HyperOS 

Xiaomi стверджує, що була проведена обширна перебудова технічних модулів в межах HyperOS. Це включає файлову систему, управління пам'яттю, систему зображень і мережеву систему. Проте технічні деталі, які роблять HyperOS відмінним від AOSP та MIUI, залишаються дещо невизначеними. Хоча компанія намічає наявність цих змін, вона ще не надала комплексний технічний розклад цих покращень.

Xiaomi's HyperOS: Об'єднаний Досвід Окруження

Однією з галузей, де HyperOS від Xiaomi показує обіцянки, є впровадження фреймворку HyperConnect. Він стане ключовою функцією на всіх пристроях в екосистемі Xiaomi. За допомогою HyperConnect Xiaomi прагне безшовно інтерпереть свої пристрої, сприяючи єдному досвіду користувача в екосистемі. Імплікації HyperConnect цікаві, оскільки вони можуть перетворити спосіб взаємодії користувачів Xiaomi з їхніми гаджетами. Але виклик полягає в тому, як HyperConnect від Xiaomi буде співіснувати з іншими ініціативами, такими як Snapdragon Seamless від Qualcomm.

Штучний інтелект і HyperOS від Xiaomi 

Xiaomi обіцяє використання функцій та поліпшень на базі штучного інтелекту в HyperOS, хоча повідомлення трохи неоднозначне. Не зовсім зрозуміло, яким чином штучний інтелект буде доступний в більшій екосистемі, особливо враховуючи різноманіття продуктів Xiaomi. Проте, здається, що функції штучного інтелекту будуть частиною HyperOS на смартфонах на основі AOSP. Один з прикладів - додаток HyperOS Gallery отримає можливості генеративного штучного інтелекту для поліпшення і розширення існуючих зображень.

Глобальний розгортання HyperOS 

Генеральний директор Xiaomi, пан Лей Джун, підтвердив, що міжнародний розгортання Xiaomi HyperOS заплановано на перший квартал 2024 року. Однак компанія ще не вказала, які продукти отримають перші оновлення HyperOS на глобальному рівні. Це розгортання дуже очікується, оскільки воно надасть чітке уявлення про візію Xiaomi для HyperOS поза своїм внутрішнім ринком.

HyperOS: Місце для покращень 

Незважаючи на захоплення навколо HyperOS від Xiaomi, існують певні обговорення та нев'язкості. Підхід Xiaomi до брендування HyperOS як єдиної сутності для всіх своїх продуктів, включаючи смартфони та пристрої Інтернету речей, може бути деякими заплутаним. Багато хто вважає, що чітке класифікування, таке як "HyperOS IoT" та "HyperOS Mobile," зробило б досвід користувача та маркетингову комунікацію більш зрозумілими.

Більше того, залишається невідомим, чи HyperOS для мобільних пристроїв буде вирішувати деякі проблеми, з якими користувачі стикалися в MIUI, такі як повільні оновлення та агресивні оптимізації батареї. Також невідомо, чи всі стандартні зміни платформи Android, такі, як ті, що знайдені в Android 14, будуть безперешкодно переходити до HyperOS. Ці питання та обговорення підкреслюють важливість стабільного глобального розгортання в 2024 році. Воно надасть більш повну картину досвіду HyperOS.

На завершення, HyperOS від Xiaomi - це амбітний проект, який має на меті об'єднати всю свою продуктову екосистему під однією операційною системою. Хоча концепція цікава, існують певні обговорення та питання щодо її виконання та досвіду користувача, який вона надасть. По мірі наближення міжнародного розгортання, технологічні ентузіасти та користувачі Xiaomi по всьому світу з нетерпінням чекають можливості досліджувати повний потенціал HyperOS від Xiaomi та побачити, як вона впишеться в їхні повсякденні життя.


Деякі інші думки щодо Xiaomi HyperOS:

  HyperOS може стати важливою силою на ринку Інтернету речей. З підтримкою великої кількості пристроїв, HyperOS може стати операційною системою за замовчуванням для розумних будинків та інших застосувань Інтернету речей.
  HyperOS може допомогти Xiaomi відрізнити себе від конкурентів. На перенасиченому ринку смартфонів, HyperOS може надати Xiaomi унікальну конкурентну перевагу.
  HyperOS може бути благом для розробників. З єдиною об'єднаною екосистемою розробники зможуть створювати програми, які працюють безперешкодно на всіх пристроях Xiaomi.

Проте існують також деякі потенційні ризики, пов'язані з HyperOS:

  HyperOS може бути занадто складним. З такою великою кількістю різних пристроїв та функцій для підтримки, HyperOS може стати складним для управління та оновлення.
  HyperOS може відчужити існуючих користувачів MIUI. Якщо Xiaomi не буде обережним, перехід до HyperOS може бути руйнівним для існуючих користувачів MIUI.
  HyperOS може бути вразливим для кібератак. З такою великою кількістю різних пристроїв, підключених до однієї екосистеми, HyperOS може стати основною метою для хакерів.

подписка на рассылку

Подписаться