Наверх

ASUS Zenbook Duo (2024) огляд: перший ноутбук з двома екранами

Шкода сумувати за втраченими можливостями, але іноді здається, що ідеї, які здалися новаторськими, так і залишаються відчуженими від реальності. Але тепер ASUS перевершив усі очікування з Zenbook Duo. Це надзвичайно стильний пристрій з двома екранами, який щедро пропонує не лише оригінальний дизайн, а й широкий функціонал. І все це за ціною, яка не виходить за рамки розумного.

Дизайн 

Одне з найвражаючих у Zenbook Duo - це те, що він не виглядає як якийсь дивак. Це просто звичайний ноутбук із 14-дюймовим екраном. Навіть після відкриття його, речі все ще виглядають нормально з фізичною клавіатурою та тачпадом, а також здоровим вибором портів по обидва боки (два Thunderbolt 4, один USB 3.2 Type-A та HDMI 2.1). Можливо, трохи шкода, що ASUS не знайшов місця для читача SD-карт, але я розумію, якщо просто не вистачило місця.

Цікаво, що лише після видалення клавіатури речі стають цікавішими, оскільки як тільки ви це зробите, другий екран Duo оживає. Тут у вас є безліч варіантів. Натискання трема пальцями на нижньому панелі викликає плаваючий тачпад. Альтернативно, вісім пальців роблять віртуальну клавіатуру, яку можна відобразити, і після цього провести пальцем вгору, щоб відобразити традиційну комбінацію клавіатури / тачпада. Але крута річ в тому, що оскільки це всі віртуальні заміщення, легко замінити новий макет (наприклад, для інших мов), перемістити тачпад у бік або викликати цифрову клавіатуру, якщо потрібно ввести деякі дані. Тут просто неймовірно багато можливостей, коли половина внутрішньої частини ноутбука не зайнята жорстким набором фізичних клавіш.

ASUS built a very handy kickstand into the bottom of the Zenbook Duo.

Але речі продовжують покращуватися, оскільки знизу Duo є кришка, яка розкривається в пропелер. Це дозволяє вам піднімати систему і використовувати обидва екрани як повноцінні дисплеї, схоже на портативний набір з двома моніторами, але все в одній самостійній системі. І оскільки відстібна клавіатура підключається бездротово через Bluetooth, ви можете розмістити її спереду (або де завгодно) так само, як на робочому столі. Єдиний невеликий недолік цього дизайну в тому, що якщо ви повернете дисплеї Duo у портретний режим поруч, конструкція пропелера означає, що немає можливості відрегулювати його нахил. Це сильно на користь стекованого розташування з одним дисплеєм зверху, що в цілому прийнятно, оскільки я вважаю, що це розташування більш корисне в більшості ситуацій.

Ще одне приємне відкриття полягає в тому, що для пристрою з двома екранами Zenbook Duo не потрібно багато місця або ваги, порівняно з типовою конструкцією раковини. Вага становить 1,63 кілограма, а товщина - 19,81 міліметра, порівняно з 1,28 кілограма та 15,0 міліметрами для стандартного Zenbook 14 OLED. І порівняно з чимось подібним до Dell XPS 14 (1,68 кілограма та 18,03 міліметри товщиною), обидва системи практично однакового розміру.

Моє єдине зауваження полягає в тому, що темно-сірий колір фарби ASUS не допомагає Duo виділятися. Це майже як той, хто носить стримані кольори, щоб уникнути привернення уваги. Але цей дизайн фантастичний, і я бажаю, щоб ASUS надав цьому ноутбуку (і інженерам, які його розробили), заслужені компліменти.

Дисплеї та програмне забезпечення 


Центральним елементом Duo є його пара 14-дюймових екранів, які просто чудові. Не лише відповідні OLED-панелі пропонують високу яскравість (близько 500 ніт), вони також видавляють насичені та точні кольори (100 відсотків DCI-P3). Але справжня магія виявляється, коли ви використовуєте обидва панелі разом.

Переміщення програм з одного екрана на інший є настільки простим, як перетягування та розміщення або використання зручних меню, які з'являються у верхній частині екрану. Крім того, є плаваюча кнопка в лівому нижньому куті для програмного забезпечення ScreenXpert від ASUS, яке надає швидкі шляхи для налаштування яскравості (окремо або разом), вимкнення конкретних панелей або виклику корисних віджетів для таких речей, як панель керування, інструмент розпізнавання почерку, новини та погода та інше. Якщо метою було отримати якомога більше користі з двох екранів Duo, я вважаю, що програмне забезпечення ASUS добре справляється з цією задачею.

Недолік усього цього полягає в тому, що, незважаючи на найкращі зусилля ASUS, Windows 11 та багато програм все ще не повністю оптимізовані для систем, подібних до цієї. Наприклад, коли я грав у раунд Teamfight Tactics і хотів відобразити деякі статистичні дані на нижньому екрані, я зіткнувся з проблемою, коли віртуальний тачпад перестав працювати. Це сталося лише після того, як я встановив гру у режимі вікна без рамки, закрив гру та знову запустив все. Звісно, такі ситуації були рідкісними, але важливо пам'ятати, що коли ви використовуєте передовий пристрій, можуть виникнути деякі помилки або незручні взаємодії.

Продуктивність 

In tight spaces, the Zenbook Duo can function just like a traditional clamshell laptop.

Zenbook Duo поставляється з процесором Intel Core Ultra 7 155H, 16 ГБ оперативної пам'яті та SSD на 1 ТБ NVMe. Хоча ви можете оновити його з подвоєнням пам'яті та швидшим чіпом Ultra 9, я вважаю базову конфігурацію досить швидкою. При тестуванні, такому як Geekbench 6 та PCMark 10, Zenbook Duo показав результати, які були ідентичні результатам таких же ноутбуків з аналогічним обладнанням, включаючи власний Zenbook 14 OLED від ASUS. Це чудово, оскільки це означає, що через додавання другого екрана немає багато накладних витрат, і навіть при використанні у режимі робочого стола переміщення програм з одного екрана на інший відчувалося швидко та реагувало. Очевидний недолік полягає в тому, що, на відміну від деяких систем з екранами діагоналлю 14 дюймів, таких як XPS 14, тут немає місця для дискретної відеокарти, що робить Zenbook Duo більш придатним для загальної продуктивності, ніж для більш вимогливих завдань, таких як відеомонтаж.

Час роботи від акумулятора 

Можливо, ви думаєте, що система з двома екранами буде споживати багато енергії, але Zenbook Duo справився краще, ніж очікувалося. З одним екраном він протримався 13 годин і 12 хвилин на нашому тесті відеопрогравання, що практично еквівалентно (насправді трохи довше) Zenbook 14 OLED (12:43). А з обома екранами час роботи Duo знизився лише до 10:17, що все ще більше, ніж достатньо для протягом усього робочого дня.

Підсумок 

Отже, Zenbook Duo виконує обіцянки ноутбуків з двома екранами. Але одне питання, яке я часто чую, - для кого насправді призначені пристрої подібного типу? Найочевидніше застосування - для людей, які беруть з собою портативний монітор у подорожі. Але більш загально, ця річ спрямована на будь-кого, хто оцінює кілька моніторів і хоче систему, яка може відтворити цей досвід у більш зручний спосіб для подорожей, що Zenbook Duo робить з великим майстерством. Найкраща частина полягає в тому, що вона не робить великих жертв, оскільки завдяки відстібній клавіатурі вона може працювати так само, як будь-який інший раковинний ноутбук, коли місце обмежене (наприклад, у літаку).

Коли у вас є можливість розгорнутися, вона перетворюється на портативну робочу станцію з достатньою кількістю екранного простору для проекту у верхній частині та додаткового місця для Slack, електронної пошти, відеодзвінків чи чогось іншого, що вам може знадобитися у нижній частині. Вона має достатньо портів, щоб вам не потрібно було носити донгл навколо, і завдяки її чудовим OLED-екранам ваша робота (або гра) завжди виглядає чудово. Zenbook Duo може робити все, що може звичайний ноутбук, і більше. Так, досвід програмного забезпечення міг би бути трохи кращим, хоча це не виключно на ASUS. Нам все ще потрібна нова версія Windows, щоб забезпечити кращу підтримку ОС для ноутбуків з двома екранами. Але, враховуючи всі труднощі та кілька поколінь, які було відкинуто, Zenbook Duo є чудовим факелом нового класу портативних ПК.

подписка на рассылку

Подписаться