Наверх

Apple готує нові моделі iPad та MacBook Air для підняття продажів у 2024 році

Компанія Apple, намагаючись зупинити спад продажів Mac та iPad, готується до випуску кількох нових моделей та оновлень на початку наступного року, повідомляють особи, знайомі з ситуацією.

The Mac and iPad account for 15% of Apple’s revenue combined, and they’ve been particularly hard hit by a decline in consumer tech spending.

Зусилля включають у себе оновлення iPad Air, iPad Pro та MacBook Air, за словами інсайдерів, які не хочуть розголошувати свої імена, оскільки продукти ще не були офіційно представлені. Новий iPad Air буде доступний у двох розмірах вперше, а модель Pro отримає OLED-екрани — скорочення від органічний світлодіод. А MacBook Air, в свою чергу, отримає потужний процесор M3.

Обидва: Mac і iPad, в тандемі становлять 15% доходів Apple, і вони особливо постраждали від зниження витрат на техніку серед споживачів. Спад продажів iPad поглиблюється відсутністю нових моделей. На жаль, 2023 рік стане першим роком в історії продукту, коли не було представлено нових версій.

Продукція Mac випускалася протягом минулого року, але цей ринок стикається з загальним зниженням попиту на комп'ютери після буму витрат під час пандемії. Продажі Mac впали на 34% минулого кварталу до 7,61 мільярда доларів, тоді як дохід від iPad знизився на 10% до 6,44 мільярда доларів. Вони також становлять менший відсоток від загального обсягу продажів Apple, оскільки послуги — колись невеликий внесок — тепер складають значно більший відсоток.

За допомогою нових моделей Apple сподівається оживити попит у наступному році. Інсайдери повідомляють, що iPad та аксесуари планується випустити приблизно наприкінці березня, разом з iPadOS 17.4. Щодо Mac, вони розробляються паралельно з macOS 14.3. Версію цього програмного забезпечення, ймовірно, випустять між січнем та лютнем, але обладнання може не надійти до моменту березневого випуску.

Не дивно, що Apple часто проводить заходи для презентації Mac та iPad приблизно у березні. Речник компанії з Купертіно, штат Каліфорнія, відмовився коментувати плани компанії.

Зараз iPad Air, який є планшетом середнього рівня компанії, поставляється з екраном розміром 10,9 дюйма. Для релізу на наступний рік компанія додасть версію приблизно 12,9 дюйма, що відповідає розміру найбільшого iPad Pro на даний момент. Компанія готує чотири моделі — кодові позначки J507, J508, J537 і J538 — які пропонуватимуть версії з Wi-Fi і бездротовими версіями обох розмірів.

Додатковий розмір екрану для iPad Air — це частина стратегії пропонування більше варіантів за різні ціни. Це дозволяє споживачам отримати більший дисплей, не платячи за iPad Pro, який коштує на кілька сотень доларів більше. Цей підхід повторює стратегію Apple з MacBook Air та MacBook Pro.

Нові моделі Pro планують анонсувати одночасно з iPad Air. OLED-екрани показують ширший спектр кольорів і нададуть планшетам компанії ту ж технологію відображення, що використовується в iPhone з 2017 року. Високотехнологічний планшет отримає чіп M3, який був представлений з MacBook Pro у жовтні.

Компанія планує чотири нові моделі iPad Pro, кодовані як J717, J718, J720 і J721, з приблизно 11-дюймовим і 13-дюймовим екранами та обома конфігураціями — Wi-Fi та бездротовими.

Новий iPad Pro від Apple буде першою переробкою продукту з часу введення поточного дизайну в 2018 році. Компанія раніше вносила менші зміни в лінійку, включаючи використання чіпів з Mac та додавання нових камер. Ці дорогі планшети, які можуть коштувати понад 2000 доларів з високим обсягом пам'яті, є ключовою частиною стратегії Apple щодо збільшення доходів від iPad.

Компанія також готує оновлені версії аксесуарів Apple Pencil та Magic Keyboard, які вона буде продавати поруч із новим iPad Pro. Новий Apple Pencil — кодова назва B532 — буде представляти третє покоління продукту. Компанія випустила нову модель низького класу у листопаді.

Нові Magic Keyboard — кодові позначки R418 і R428 — зроблять iPad Pro схожим на ноутбук і включатимуть міцний каркас із алюмінію. Останні MacBook Air — кодовані як J613 і J615 — продовжать випускатися у розмірах 13 та 15 дюймів. Основна увага буде приділена додаванню чіпа M3.

Поза цими лінійками продуктів, Apple також планує випустити свою гарнітуру Vision Pro на початку наступного року. На пізніший 2024 рік вона працює над оновленим Apple Watch із вимірюванням тиску крові та оновленням iPad mini. Також очікуються новий бюджетний iPad та більші iPhone вищого класу, а також оновлені бюджетні та середньоцінові AirPods із роз'ємом USB-C.

подписка на рассылку

Подписаться