Наверх

Найпоширеніші помилки при експлуатації ігрового ноутбука

best-gaming-laptop-20220926

Ігрові ноутбуки - це потужні пристрої, які можуть забезпечити вам незабутні враження від ігор. Однак, як і будь-яке інше електронне пристрій, вони вимагають належної експлуатації, щоб прослужити довго. Ось деякі з найпоширеніших помилок, які роблять власники ігрових ноутбуків:

1. Неправильне розміщення

Однією з поширених помилок є використання ноутбука на м'яких поверхнях. Ігрові пристрої потребують ефективної вентиляції, тому важливо розміщувати їх на твердих поверхнях. Підставки можуть допомогти підтримувати оптимальну температуру.

2. Рідкісна чистка

Регулярна чистка вентиляційних отворів від пилу є обов'язковою. Накопичення пилу може призвести до перегріву і зниження ефективності. Пройдіть по поверхні за допомогою стисненого повітря або міні-пилососа.

3. Неправильна робота з ОЗП

Якщо ваш ноутбук має 8 ГБ оперативної пам'яті і один модуль, установка другого може покращити продуктивність і підтримувати його в чудовій формі. Для ігор та інших ресурсомістких завдань рекомендується мати не менше 16 ГБ оперативної пам'яті.

4. Використання жорсткого диска

Для збереження високої продуктивності ігор програми слід зберігати на SSD, забезпечуючи швидкий доступ до даних. Ігри, завантажені на жорсткий диск, можуть працювати повільніше і викликати зависання.

5. Гра від акумулятора

Гра від акумулятора обмежить продуктивність. Підключення до мережі забезпечить максимальну продуктивність. Якщо ви плануєте грати в ігри від акумулятора, встановіть налаштування продуктивності на низький або середній рівень.

6. Некоректне використання технології Nvidia Optimus

Технологія Nvidia Optimus дозволяє автоматично перемикати між вбудованою та дискретною відеокартою залежно від завдань. Щоб забезпечити максимальну продуктивність у іграх, переключіть ноутбук у режим дискретної відеокарти.

7. Нерегулярне оновлення драйверів, BIOS, ПО

Регулярні оновлення через фірмові програми підтримують стабільність і запобігають уповільненням у іграх. Виробники регулярно випускають оновлення драйверів, BIOS та програмного забезпечення, які можуть покращити продуктивність і усунути помилки.

8. Ігнорування технологій DLSS, FSR, NIS, XeSS

Технології DLSS, FSR, NIS та XeSS дозволяють підвищити продуктивність ігор за рахунок рендерингу гри з меншим дозволом і збільшення його до оригінального дозволу за допомогою штучного інтелекту. Ці технології доступні в більшості сучасних ігор і можуть значно підвищити продуктивність без втрати якості зображення.

9. Спроби розгону або андервольтингу

Уникайте експериментів з частотою відеоадаптера, такі дії можуть призвести до нестабільної роботи та пошкодити ваш ноутбук. Розгін і андервольтинг можуть покращити продуктивність, але вони також можуть призвести до перегріву та пошкодження компонентів. Якщо ви не впевнені, як правильно виконати розгін або андервольтинг, краще звернутися до фахівця.

10. Обмеження частоти процесора

Якщо ви не плануєте виконувати ресурсомісткі завдання, такі як рендеринг відео або кодування, ви можете обмежити частоту процесора, щоб знизити енергоспоживання і збільшити час автономної роботи.

11. Відключення невикористовуваних пристроїв

Відключіть невикористані пристрої, такі як Bluetooth, Wi-Fi та USB-пристрої, щоб знизити енергоспоживання.

12. Використання енергозберігаючих режимів

Більшість ігрових ноутбуків мають кілька енергозберігаючих режимів, які дозволяють знизити енергоспоживання і збільшити час автономної роботи.

Пам'ятайте, що ваш ігровий ноутбук - це цінний інструмент, який потребує належного догляду. Дотримуючись цих порад, ви зможете продовжити термін його служби і забезпечити його найкращу продуктивність.

Бажаємо вам приємних ігрових сесій!

подписка на рассылку

Подписаться