Наверх

Найкращі ігрові ноутбуки на 2024 рік

Ігрові ноутбуки не лише є одними з найцікавіших портативних ПК, доступних наразі, але й тут виробники ПК можуть стати винахідливими. Ви знайдете деякі з обертовими зчепленнями, блискавичною частотою оновлення, наближеними до настільної настройки та багато іншого, і багато з них мають потужність, щоб допомогти вам легко працювати впродовж 9-5 годин і легко розгромити декілька раундів Apex Legends. З урахуванням всіх оголошень, які з'явилися на CES 2024, ми очікуємо, що в цьому році буде ще більше надійних ігрових ноутбуків. Проте, наразі, якщо ви шукаєте новий портативний набір, ми випробували деякі з найкращих ігрових ноутбуків на ринку прямо зараз і можемо допомогти вам визначитися, який найкраще підходить для вас.

best-gaming-laptop-20220926

Що ми шукаємо в ігровому ноутбуці 

Ціна 

Ваш шлях до покупки ноутбука починається і закінчується сумою грошей, яку ви готові витратити. Нічого дивного. Хороша новина: є багато варіантів для гравців з будь-яким бюджетом. Зокрема, ми бачимо деякі чудові варіанти ігрових ПК для початківців за менш ніж 1 000 доларів, наприклад, лінійку G15 від Dell. Дешевий ігровий ноутбук в цій ціновій категорії безумовно буде трохи крихкішим, ніж дорожчі моделі, і ймовірно, вони будуть економити на оперативній пам'яті, зберіганні та загальній потужності. Але більшість дешевих ноутбуків повинні впоратися з більшістю відеоігор, що працюють на роздільній здатності 1080p при 60 кадрах в секунду, що є мінімумом, який ви б хотіли від будь-якої системи.

Речі стають цікавішими, коли ви починаєте дивитися на найкращі ігрові ноутбуки у середньому ціновому діапазоні з цінами від 1 000 доларів і вище. На цій стадії ви почнете знаходити ПК, такі як ASUS Zephyrus ROG G14, один з наших улюблених ігрових ноутбуків. Загалом, ви можете очікувати набагато кращої якості будівництва, ніж у бюджетних ноутбуків (металеві корпуси!), Покращеної графічної потужності та достатньо оперативної пам'яті та місця для зберігання, щоб впоратися з найвимогливішими іграми. Це ігрові машини, які ми б порекомендували більшості людей, оскільки вони будуть тримати вас у грі та роботі протягом років, перш ніж вам потрібно буде перейматися оновленням.

Якщо ви готові витратити близько 1 800 доларів або більше, ви можете почати розглядати більш преміальні варіанти, такі як Blade від Razer. Очікуйте дотепних корпусів, найшвидшого апаратного забезпечення на ринку та надзвичайно тонких дизайнів. Тут немає меж: Uber кастомізований Area 51m від Alienware - це величезна тварина, яка може коштувати до 4 700 доларів. Мало хто потребує такого високопродуктивного комп'ютера, але якщо ви гравець із додатковими грошима, варто детальніше розглянути деякі з цих дорогих систем.

ЦП та ГПУ 

Відповідь на це питання раніше була досить простою: просто отримайте процесор Intel з графічним процесором NVIDIA. Але протягом останніх кількох років AMD значно підвищила рівень гри за допомогою своїх процесорів Ryzen для ноутбуків, які краще підходять для маневрування декількома задачами одночасно (наприклад, стрімінг на Twitch під час гри в Fortnite). Intel відреагував своїми вражаючими процесорами 12-го та 13-го поколінь, але приємно мати наявність достойних альтернатив від AMD Ryzen, особливо оскільки вони часто коштують дешевше, ніж аналогічні моделі Intel.

Щодо відеокарт, AMD все ще доганяє. Її відеокарта Radeon RX 6000M виявилася фантастичною в проектах, таких як ASUS ROG Strix G15, але вона поступається NVIDIA, коли мова йде про нові функції, такі як прослідковування променів. (Ми все ще чекаємо на тестування нових мобільних графічних процесорів AMD Radeon 7000.) Принаймні, ноутбук на базі Radeon може наблизитися до загальної ігрової продуктивності відеокарт NVIDIA RTX 3070 та 3080.

Якщо ви хочете майбутньо-приводову покупку або ви просто нетерпляче чекаєте, як суттєво покращити якість прослідковування променів у ваших іграх, вам, ймовірно, краще підійде відеокарта NVIDIA. Вони є в набагато більшій кількості систем, і очевидно, що вони мають кращу оптимізовану технологію прослідковування променів. Відеокарти NVIDIA GeForce RTX також мають технологію DLSS компанії, яка використовує штучний інтелект для підвищення роздільної здатності ігор до вищих рівнів. Це дозволяє вам грати в ігри, наприклад, Destiny 2 в 4K з вищою кількістю кадрів в секунду. Це корисно, якщо ви намагаєтеся скористатися монітором з високою частотою оновлення.

Ви все ще знайдете багато ноутбуків зі старішими відеокартами NVIDIA серії RTX 30, і вони все ще забезпечать вам вражаючу продуктивність. Але для вашої безпеки, ймовірно, варто обрати увагу на новіші системи серії RTX 40, оскільки вони підтримують новішу технологію DLSS 3 та пропонують безліч покращень продуктивності. (Якщо ви шукаєте найкращі пропозиції, ви, ймовірно, зможете знайти кілька смертельних ноутбуків RTX 3070.) Початковий RTX 4050 - це гарний початок, але ми радимо обрати увагу на 4060 або 4070, якщо ви прагнете максимізувати кількість кадрів на швидких екранах. RTX 4080 та RTX 4090 дуже потужні, але вони зазвичай роблять системи надто дорогими для більшості користувачів.

Варто відзначити, що мобільні графічні карти NVIDIA не є прямими аналогами її потужніших настільних обладнань. Виробники ПК також можуть налаштувати напругу, щоб поліпшити продуктивність ігор в тонших корпусах. В основному, ці ноутбуки можуть не бути замінниками настільних комп'ютерів - не дивіться, якщо ви побачите ноутбуки, які ведуть себе дуже по-іншому, навіть якщо вони всі обладнані тією самою відеокартою.

Екран та частота оновлення 

Розмір екрана - це хороше місце для початку при оцінці ігрових ноутбуків. Загалом ноутбуки з екранами 15 дюймів будуть найкращим балансом між поглибленням та портативністю, тоді як більші моделі 17 дюймів є важчими, але природно дають вам більше корисної площі екрана. Є деякі ігрові ноутбуки з екранами 13 дюймів, наприклад, Razer Blade Stealth, але, пародоксально, ви часто заплатите за них більше, ніж за трохи більші варіанти з екранами 15 дюймів. Ми також бачимо багато варіантів 14-дюймових, таких як Zephyrus G14 та Blade 14, які, загалом, є важчими, ніж 13-дюймові ноутбуки, але все ще є відносно портативними.

Але сьогодні є багато чого розглядати поза розміром екрана. На перше місце ставиться частота оновлення. Більшість моніторів оновлюють свої екрани вертикально 60 разів на секунду або при 60 Гц. Це стандарт, який використовується з часів чорно-білих телевізорів NTSC. Але протягом останніх кількох років дисплеї значно еволюціонували. Тепер екрани з роздільною здатністю 120 Гц 1080p є абсолютним мінімумом, який ви хотіли б бачити в будь-якому ігровому ноутбуці, - і є ще швидші панелі 144 Гц, 240 Гц та навіть 360 Гц. Все це служить одній меті: зробити все на вашому дисплеї якомога більш плавним.

Для ігор вищі частоти оновлення також допомагають уникнути розривів екрана та інших артефактів, які можуть завадити вашому бою. І для всього іншого це просто призводить до кращого перегляду. Навіть прокручування веб-сторінки на моніторі з частотою оновлення 120 Гц або швидше суттєво відрізняється від екрана з частотою оновлення 60 Гц. Замість того, щоб бачити дріб'язковий текст та зображення на екрані 60 Гц, все рухається плавно, ніби ви розгортаєте глянцевий журнал. Перевищення 120 Гц робить гру ще більш реактивною, що, на думку деяких гравців, додає їм невелику перевагу.

Щоб ускладнити речі, варто також звернути увагу на G-SYNC від NVIDIA та FreeSync від AMD. Це обидва технології адаптивної синхронізації, які можуть відповідати частоті оновлення екрана з частотою кадрів вашої гри. Це також допомагає уникнути розривів екрана та зробити гру плавнішою. Розгляньте їх як приємні бонуси на тлі монітора з високою частотою оновлення; вони не є обов'язковими, але вони все ще можуть пропонувати незначне візуальне поліпшення.

Ще одна річ: більшість цих рекомендацій стосуються екранів LCD, а не OLED. Хоча OLED робить феноменальний вибір для телевізорів, коли мова йде про ігрові ноутбуки, це трохи складніше. Вони в основному обмежені 60 Гц, хоча деякі моделі пропонують 90 Гц. Проте ви не побачите такої плавності, як на екрані з частотою оновлення 120 Гц або вище, і ви, ймовірно, побачите більше відклики під час гри. Інша проблема полягає у тому, що OLED екрани зазвичай споживають більше енергії, ніж їх LCD-аналоги. Якщо батарея є вашим головним завданням, ви, ймовірно, віддасте перевагу панелі з більш довгим часом роботи, навіть якщо вона менш красива.

Вибір є величезним, але в кінцевому підсумку ви хочете екран, який добре підходить для вашого способу використання. Чи ви гравець, який цінує частоту оновлення, чи ви професійний графік, який використовує кольоровий простір DCI-P3? Ви зацікавлені в VR, або вам подобається робити зображення? Будьте обачні при виборі екрана, і ви знайдете свої рішення.

Дизайн та зручність 

Дизайн - це особисте питання, але є деякі особливості, які можуть зробити або розбити ігровий ноутбук. Одна з наших найулюбленіших особливостей - клавіатура з підсвічуванням, яка має достатньо хороші ходи та відчуття, щоб забезпечити приємне писання, а також освітлення RGB для додаткового естетичного привабливості. Оскільки більшість гравців грають вночі або в умовах недостатнього освітлення, освітлення клавіатури може бути корисним для пошуку правильних клавіш під час інтенсивного геймплею.

Інша важлива річ - порти. Чим більше портів, тим краще, особливо якщо ви плануєте підключати зовнішні пристрої, такі як монітори, гарнітури або миші. Якщо ви використовуєте зовнішні пристрої, такі як миші, гарнітури, клавіатури, зарядні пристрої для телефонів та ігрові контролери, вам знадобляться порти USB-A та USB-C. Якщо ви плануєте підключити ноутбук до монітора, ви також захочете наявності відеовиходу HDMI або DisplayPort.

Нарешті, розгляньте вагу та розмір. Якщо ви будете багато подорожувати або пересувати свій ноутбук, вам може бути зручніше мати щось легше та менше. Наприклад, Razer Blade Stealth є досить легким і тонким варіантом для мандрівників. Однак, якщо ви плануєте в основному залишатися вдома або в офісі, вам може не так сильно противитися великіше, більш потужне пристрій.

Вибираючи ігровий ноутбук, вам слід розглянути всі ці фактори, щоб знайти найкращий варіант для своїх потреб та вимог. Не забудьте визначити свої пріоритети і збалансувати їх з вашим бюджетом. Щасливого шопінгу!

ASUS ROG Zephyrus G14 


Найкращий ігровий ноутбук загалом 

Процесор: AMD Ryzen 9 | Графічний прискорювач: NVIDIA GeForce RTX 2060 | Оперативна пам'ять: 16 ГБ | Зберігання: 1 ТБ | Розмір екрану: 14 дюймів | Частота оновлення: 144 Гц | Підключення: Bluetooth, Wi-Fi | Час роботи від акумулятора: До 8 годин

Якщо ви ще цього не помітили, ми дійсно подобається Zephyrus G14. Він дивовижно компактний, важить всього 3,5 фунта, і оснащений новими чіпами Ryzen від AMD, поєднаними з графікою Radeon 6000M (ми б рекомендували модель Ryzen 9 з RX 6700M за $1,400). Хоча його 14-дюймовий екран трохи менший, ніж наші інші рекомендації, він виглядає чудово і має швидку частоту оновлення 144 Гц. Ми також подобається його ретро-майбутнє дизайн (деякі конфігурації мають крихітні світлодіоди на задній панелі для додаткового ефекту), який все ж таки вдається вмістити багато портів. Хоча ціна на G14 підскочила з часу його дебюту, він все ще є одним з найкращих ігрових ноутбуків, особливо оскільки ASUS нарешті додав вбудовану веб-камеру.

Dell G15 5520 


Найкращий бюджетний ігровий ноутбук 

Процесор: Intel Core i5 | Графічний прискорювач: NVIDIA RTX 3050 | Оперативна пам'ять: 8 ГБ | Зберігання: 512 ГБ | Розмір екрану: 15,6 дюйма | Частота оновлення: 120 Гц | Підключення: Bluetooth, Wi-Fi

Ми прихильники лінійки ноутбуків Dell G5 з моменту її першого з'явлення кілька років тому, і вона залишається найкращим бюджетним ігровим ноутбуком на ринку. Тепер він називається G15, і починається від менш ніж 1 000 доларів, і хоча це не найпотужніший ігровий ноутбук, він має всі найновіші комплектуючі, такі як процесори Intel 13-ї генерації і картки RTX 40-серії від NVIDIA. (В деяких моделях також можна знайти процесори AMD Ryzen.) Цей бюджетний ігровий ноутбук трохи важкий, вагою понад п'ять фунтів, але в інших відношеннях це надійний ноутбук. І ви навіть можете ввести його в середній діапазон ігор, якщо ви зберете конфігурацію з RTX 4060.

Razer Blade 15 


Найкращий преміум ігровий ноутбук 

Процесор: Intel Core i7 | Графічний прискорювач: NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti | Оперативна пам'ять: 16 ГБ | Зберігання: 1 ТБ | Розмір екрану: 15,6 дюйма | Частота оновлення: 240 Гц | Підключення: Bluetooth, Wi-Fi | Час роботи від батареї: До 5,5 годин

Компанія Razer продовжує вражати високоякісним обладнанням у стильному корпусі, що здатний робити користувачів Mac заздрими. Blade 15 має практично все, що ви могли б побажати для відмінної гри, включаючи відеокарти NVIDIA RTX 4080, процесори Intel 13-ї генерації і швидкі екрани з Quad HD. Наша рекомендація? Розгляньте модель з екраном Quad HD 165 Гц та відеокартою RTX 4060 за $ 2,500. Ви легко можете зекономити трохи грошей, обираючи дешевший ноутбук, але вони не будуть виглядати так само дорогими, як Blade.

Acer Predator Triton 500 SE 


Ще один хороший варіант 

Процесор: Intel Core i9 | Графічний прискорювач: NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti | Оперативна пам'ять: 16 ГБ | Зберігання: 1 ТБ | Розмір екрану: 16 дюймів | Частота оновлення: 240 Гц | Підключення: Bluetooth, Wi-Fi | Час роботи від батареї: До 5,5 годин

Хоча ми бачили деякі більш казкові концепції від Acer, такі як забезпечений петлею на 360 градусів Triton 900, Triton 500 є більш доступним варіантом. Цього року він отримав екран 16 дюймів, що надає вам більше іммерсивного ігрового досвіду. Він відносно тонкий, важить трохи більше п'яти фунтів, і може бути оснащений процесорами 11-ї генерації Intel та відеокартами RTX 30-серії від NVIDIA. Якість збірки Acer така ж міцна, як завжди, і він має більшість стандартних функцій, які вам знадобляться в ігровому ноутбуці.

Alienware m18 


Найкращий ігровий ноутбук з екраном 18 дюймів 

Процесор: Intel Core i7 | Графічний прискорювач: NVIDIA GeForce RTX 4060 | Оперативна пам'ять: 16 ГБ | Зберігання: 1 ТБ | Розмір екрану: 18 дюймів | Частота оновлення: 480 Гц | Підключення: Bluetooth, Wi-Fi | Час роботи від батареї: До 5,5 годин

Ноутбук Alienware m18 є найбільшим ігровим ноутбуком від Alienware, і він має майже все, що ми хотіли б побачити, включаючи дуже великий екран. Він може бути оснащений найшвидшими процесорами від Intel і AMD, а також найшвидшими відеокартами від NVIDIA (включаючи 4090). Його базова конфігурація з відеокартою RTX 4060 також дивно доступна для 18-дюймового ноутбука, починаючи від 2,100 доларів. Нам завжди подобалися ігрові ноутбуки Alienware серії m, але цього року вони стали більш вдосконаленими, з кращим охолодженням і трохи більш стильним дизайном. Ви також можете вибрати механічні клавіші CherryMX, які забезпечують ігровий та печатний досвід, схожий на робочий стіл.

ASUS ROG Zephyrus Duo 16 (2022) 


Найкращий ігровий ноутбук з подвійним екраном 

Процесор: AMD Ryzen 9 6900HX | Графічний прискорювач: NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti | Оперативна пам'ять: 32 ГБ | Зберігання: 1 ТБ | Розмір екрану: 16 дюймів | Частота оновлення: 165 Гц | Підключення: Bluetooth, Wi-Fi | Час роботи від батареї: До 3,5 годин

Ви знаєте, якщо вам дійсно потрібен ноутбук з двома екранами: Можливо, одного 17-дюймового екрана недостатньо, або ви хочете мобільний набір, який близький до мультимоніторного робочого столу. Якщо це так, то Zephyrus Duo 16 - це найкращий ноутбук для вас. Він потужний, а його додатковий 14-дюймовий екран легко дозволяє вам одночасно виконувати кілька завдань під час гри або роботи. Він також має всі останні комплектуючі, які вам знадобляться, такі як нові процесори Ryzen від AMD та відеокарти RTX 4000 від NVIDIA. Звичайно, він далеко не портативний, але справжній мультизадачник не буде цього замислюватися.

подписка на рассылку

Подписаться