Наверх

Найкращі ігрові ноутбуки на 2023 рік

Протягом останніх кількох років ігрові ноутбуки були одними з найцікавіших ПК. Вони стали тоншими та легкішими, природно, але також стали значно потужнішими та ефективнішими, що робить їх відмінними як для роботи, так і для гри. Вони прийняли сміливі інновації, такі як обертові шарніри та можливість налаштування, близьку до настільних комп'ютерів. Ігрові ноутбуки - це місце, де виробники ПК можуть бути авантюрними.

Якщо ви професіонал і вас цікавить потужний новий комп'ютер, і ви також любите зіграти кілька раундів Apex Legends час від часу, то, можливо, розумніше вибрати ігровий ноутбук замість робочого станційного комп'ютера, такого як Apple MacBook Pro. Ви все ще отримаєте достатньо потужності для відеокодування та 3D-моделювання, і, можливо, заплатите менше. Ми допоможемо вам з'ясувати, який ігровий ноутбук підходить саме вам, від бюджетних варіантів, таких як Dell G15, до преміальних ноутбуків, таких як Razer Blade 15 та все, що між ними.

Який у вас бюджет? 

Ваша подорож покупки ноутбука починається і закінчується сумою грошей, яку ви готові витратити. Жодного сюрпризу тут. Добра новина: є багато варіантів для гравців з будь-яким бюджетом. Зокрема, ми бачимо деякі чудові варіанти для ігор на PC з бюджетом менше 1000 доларів, наприклад, лінійка Dell G15. Дешевий ігровий ноутбук в цій ціновій категорії відчувається нескладнішим, ніж дорожчі моделі, і він, ймовірно, зекономить на оперативній пам'яті, пам'яті та загальній потужності. Але більшість дешевих ноутбуків повинні бути здатні обробляти більшість відеоігор з роздільною здатністю 1080p при 60 кадрах в секунду, що є мінімальною потребою для будь-якої системи.

ASUS ROG G14

Справи цікаві, коли ви починаєте дивитися на кращі ігрові ноутбуки в середньому ціновому діапазоні, ціни на які становлять 1000 доларів і вище. На цій точці ви почнете знаходити ПК, такі як ASUS Zephyrus ROG G14, один із наших улюблених ігрових ноутбуків. Загалом можна очікувати набагато кращої якості корпусу, ніж у бюджетних ноутбуків (металеві корпуси!), Покращеної потужності графіки та достатньо оперативної пам'яті та місця для зберігання, щоб впоратися з найвимогливішими іграми. Це ігрові машини, які ми рекомендували б для більшості людей, оскільки вони забезпечать вам гру і роботу на кілька років перед необхідністю у оновленні.

Якщо ви готові витратити приблизно 1800 доларів або більше, ви можете розглянути преміальніші варіанти, такі як Razer's Blade. Очікуйте досконало відшліфованих корпусів, найшвидшої апаратної частини на ринку та надзвичайно тонких дизайнів. Тут немає меж: Alienware's uber customizable Area 51m - це величезна тварина, яка може коштувати до 4700 доларів. Небагато людей потребує такого висококласного комп'ютера, але якщо ви геймер з додатковими грошима, варто ретельно розглянути деякі з цих дорогих систем.

Які CPU і GPU ви бажаєте? 

Відповідь на це питання раніше була досить простою: просто отримайте процесор Intel з відеокартою NVIDIA. Але за останні кілька років AMD покращила свою гру в графіці з допомогою своїх процесорів Ryzen для ноутбуків, які краще підходять для одночасної обробки багатьох завдань (наприклад, стрімінгу в Twitch під час гри в Fortnite). Intel відповів своїми вражаючими процесорами 12-го і 13-го поколінь, але важко не враховувати наявність хороших альтернатив Ryzen AMD, особливо оскільки вони часто дешевше, ніж аналогічні моделі Intel.

Origin Evo16

Відносно відеокарт, AMD все ще наздоганяє. Її відеокарта Radeon RX 6000M виявилася фантастичним виконавцем у ноутбуках, таких як ASUS's ROG Strix G15, але вона відстає від NVIDIA у введенні нових функцій, таких як трасування променів. (Ми все ще чекаємо на тестування нової мобільної графіки Radeon 7000 від AMD.) Принаймні ноутбук, на базі Radeon, може підходити за загальною ігровою продуктивністю відеокарт NVIDIA RTX 3070 і 3080.

Якщо ви хочете максимально забезпечити майбутнє свого покупця, або ви просто бажаєте побачити, наскільки краще трасування променів може покращити графіку ваших ігор, ви, можливо, краще вибрати відеокарту NVIDIA. Вони є в набагато більшому кількості систем, і очевидно, що вони мають кращу оптимізовану технологію трасування променів. Відеокарти NVIDIA GeForce RTX також мають технологію DLSS компанії, яка використовує штучний інтелект для масштабування ігор до вищих роздільних здатностей. Це дозволить вам грати в гру, таку як Destiny 2, в роздільній здатності 4K з більшими кадровими частотами. Це корисно, якщо ви намагаєтеся скористатися високим монітором з високою частотою оновлення.

Цього дня ви все ще знайдете багато ноутбуків з відеокартами NVIDIA серії RTX 30, і вони все ще забезпечують велику продуктивність. Проте для безпеки, мабуть, варто вибрати новіші системи RTX 40, оскільки вони підтримують нову технологію DLSS 3 і пропонують безліч оновлень продуктивності. (Якщо ви шукаєте найкращі пропозиції, ви, можливо, знайдете деякі потужні ноутбуки з NVIDIA RTX 3070.) Початковий RTX 4050 - це гарний початок, але ми рекомендуємо вибирати 4060 або 4070, якщо ви бажаєте максимізувати кадрові частоти на швидких екранах. RTX 4080 і RTX 4090 - це обидві надзвичайно потужні моделі, але вони, як правило, роблять системи надто дорогими для більшості користувачів.

Слід зазначити, що мобільні відеокарти NVIDIA не можна безпосередньо порівнювати з її більш потужними настільними відеокартами. Виробники ПК також можуть налаштовувати напруги для покращення ігрової продуктивності в більш тонкому корпусі. Загалом, не дивуйтеся, якщо ви побачите ноутбуки, які працюють дуже по-різному, навіть якщо вони всі обладнані однією і тією ж відеокартою.

Який екран ви бажаєте? 

Розмір екрана - це хороше місце для початку, коли ви оцінюєте ігрові ноутбуки. Загалом, 15-дюймові ноутбуки будуть найкращим компромісом між зануреністю та переносністю, в той час як більші моделі з екранами 17 дюймів будуть важчими, але, очевидно, нададуть вам більше робочого простору на екрані. Є деякі ігрові ноутбуки з екранами 13 дюймів, такі як Razer Blade Stealth, але, дивно, за такі моделі ви, можливо, заплатите більше, ніж за незначно більші 15-дюймові варіанти. Ми також бачимо багато варіантів з екранами 14 дюймів, таких як Zephyrus G14 і Blade 14, які, в загальному, мають більшу продуктивність, ніж ноутбуки 13 дюймів і все ж є відносно переносними.

Razer Blade 15

Але в останні роки є багато аспектів, які слід враховувати, крім розміру екрана. По-перше, частоти оновлення. Більшість моніторів оновлюють свої екрани вертикально 60 разів на секунду, або 60 Гц. Це стандарт, який використовується з часів чорно-білих телевізорів NTSC. Проте протягом останніх років дисплеї значно еволюціонували. Тепер 120 Гц екрани 1080p - це мінімальний стандарт, який ви хотіли б мати в будь-якому ігровому ноутбуці - і є ще швидші панелі 144 Гц, 240 Гц та навіть 360 Гц. Все це призначено для одного - зробити все на вашому екрані як можна більш плавним.

Для ігор вищі частоти оновлення також допомагають уникнути розривів екрану та інших артефактів, які можуть завадити вам у вашому геймплеї. І для всього іншого це просто призводить до кращого перегляду. Навіть прокручування веб-сторінки на моніторі з частотою оновлення 120 Гц або вище відрізняється від монітора з частотою оновлення 60 Гц. Замість того, щоб бачити дрожливу стіну тексту та зображень, все рухається плавно, як у віддрукованому глянцевому журналі. Вище 120 Гц робить геймплей ще більш реактивним, що деяким гравцям дає слабку перевагу.

Не хочу робити речі більш складними, але ви також повинні приділяти увагу технологіям NVIDIA's G-SYNC і AMD's FreeSync. Це обидві технології адаптивної синхронізації, які можуть збігати частоту оновлення вашого екрана з кадровою частотою вашої гри. Це також допомагає уникнути розривів екрану та зробити геймплей більш плавним. Розгляньте їх як приємні бонуси на тлі моніторів з високою частотою оновлення; вони не є обов'язковими, але вони все ж можуть пропонувати невелике візуальне покращення.

Ще одне: Більшість цих рекомендацій стосується ЖК-екранів, а не OLED. Хоча OLED робить феноменальний вибір для телевізорів, він є трохи складним у випадку ігрових ноутбуків. Вони в основному обмежені 60 Гц, хоча деякі моделі пропонують 90 Гц. Проте ви не побачите такої плавності, як на екрані з частотою оновлення 120 Гц або вище. OLED також споживає більше енергії та дорожчий у ремонті, якщо ви випадково розбите панель. Є деякі ноутбуки з OLED, такі як Alienware x17 R1, але це мінорні моделі і вони, можливо, не надають вам тієї самої продуктивності в іграх, що і ЖК-екрани.

Ось кілька конкретних прикладів ігрових ноутбуків, які можна розглянути у 2023 році на різних бюджетах:

  Найкращий в цілому: ASUS ROG Zephyrus G14

   Вага: 1.58 кг.
   Процесор: AMD Ryzen 9
   Відеокарта: AMD Radeon RX 6700M
   Екран: 14-дюймовий з частотою оновлення 144 Гц
   Ціна: Починається від $1,400
   Опис: Завдяки своєму компактному дизайну, потужному процесору і відеокарті Radeon RX 6700M, ASUS ROG Zephyrus G14 є одним із найкращих ігрових ноутбуків, які можна придбати в 2023 році.

  Найкращий бюджетний варіант: Dell G15   Вага: Понад 2.3 кг.
   Процесор: Intel 13-го покоління або AMD Ryzen (залежно від моделі)
   Відеокарта: NVIDIA RTX 40-серії (можливо, RTX 4060)
   Ціна: Починається від менше ніж $1,000
   Опис: Dell G15 є відмінним вибором для тих, хто шукає бюджетний ігровий ноутбук з оновленою апаратною платформою і можливістю підняття рівня продуктивності, обираючи модель з RTX 4060.

  Найкращий преміум ігровий ноутбук: Razer Blade 15   Вага: Залежно від конфігурації, від 2 до 2.3 кг.
   Процесор: Intel 13-го покоління
   Відеокарта: NVIDIA RTX 4080
   Екран: Quad HD 165 Гц
   Ціна: Починається від $2,500
   Опис: Razer Blade 15 продовжує свою репутацію як надзвичайно стильний та продуктивний ігровий ноутбук, який може задовольнити навіть найвибагливіших гравців.

  Найкращий великий ігровий ноутбук: Alienware m18   Вага: Залежно від конфігурації, більше 4.5 кг.
   Процесор: Intel або AMD
   Відеокарта: NVIDIA RTX 4090 (можливо)
   Ціна: Починається від $2,100 (з RTX 4060)
   Опис: Alienware m18 - це величезний ігровий ноутбук з масштабним екраном і надзвичайно потужними компонентами, що призначений для гравців, які шукають найкращі можливості.

  Найкращий ігровий ноутбук з двома екранами: ASUS ROG Zephyrus Duo 16   Вага: Важкий і не дуже переносний
   Процесор: AMD Ryzen або Intel (залежно від моделі)
   Відеокарта: NVIDIA RTX 4000-серії
   Додатковий екран: 14-дюймовий
   Ціна: Починається від $2,000 (приблизно)
   Опис: Якщо вам потрібен ігровий ноутбук з двома екранами для більшої продуктивності та можливості одночасної гри і роботи, то ASUS ROG Zephyrus Duo 16 - це опція для вас.

Це лише кілька прикладів ігрових ноутбуків на різних бюджетах і для різних потреб. Ринок ігрових ноутбуків постійно розвивається, тому рекомендації можуть змінюватися з часом. Перед покупкою рекомендується провести докладне дослідження та перевірку актуальних оглядів для забезпечення правильного вибору.

подписка на рассылку

Подписаться