Наверх

AMD проти Intel: які процесори кращі в 2023 році?

Гіганти технологій Intel та AMD замуруються у боротьбі на ринку процесорів вже протягом тривалого часу. Але наполовину 2023 року хто тримає корону сили, і якій бренд слід довірити збірку геймінгового ПК цього року?

An Intel CPU and AMD CPU on a pink background.

Ви плануєте зібрати геймінговий ПК? Ми розуміємо, що вибір правильних компонентів може бути нелегким завданням. Тому ми забезпечуємо вас необхідними знаннями для того, щоб зробити найкращий вибір процесора за ваші заслужені гроші цього року.

Битва процесорів у 2023 році перебуває у вирі змін. Intel демонструє свою силу з потужними процесорами 13-го покоління. Ці нові процесори означають кінець дороги для платформи роз'єма 1700, але підтримують сумісність з DDR4 на обраних материнських платах. На противагу цьому, AMD анонсувала платформу AM5, яка пропонує безпроблемні оновлення без необхідності заміни материнської плати, хоча вона підтримує лише оперативну пам'ять DDR5.

Додатковим елементом головоломки є революційна технологія 3D V-cache від AMD. Обраний набір їх процесорів прискорює ігровий процес, що призводить до помітного зростання кадрової частоти. Але з усіма цими факторами, які впливають на вибір, якому бренду слід дати перевагу для нової збірки геймінгового ПК?

Raptor Lake проти Ryzen 7000


Intel CPU on Blue background

При виборі процесора для вашої системи, спочатку варто подумати про найкращі компоненти за ціною. Найбільшою відмінністю між процесорами Raptor Lake від Intel і серією Ryzen 7000 від AMD наразі є підтримка DDR4.

Обидві платформи надають підтримку PCIe 5.0, але ви також повинні подумати про можливість розгону і материнські плати. Зараз Intel має перевагу, надаючи широкий вибір опцій та конфігурацій для вибору. При врахуванні лише DDR5 у AMD вартість росте досить швидко, особливо з урахуванням того, що низькокласні материнські плати, що підтримують платформу AM5, можуть бути складними для знаходження.

Що стосується самого процесора, процесори Raptor Lake від Intel також є більш вигідними за ціною у середньому сегменті, особливо з потужністю моделі 13600K. Однак ви будете будувати систему на платформі, яку не можна буде оновлювати в майбутньому.

Для нас очевидним переможцем є Intel з найкращою платформою та найбільшим вибором доступних компонентів.

Intel проти AMD: який бренд найкраще відповідає вартості?CPU AMD Intel
Ryzen 9 / Core i9 Починаючи з $549 Починаючи з $529
Ryzen 7 / Core i7 Починаючи з $299 Починаючи з $299
Ryzen 5 / Core i5 Починаючи з $129 Починаючи з $149
Ryzen 3 / Core i3 Починаючи з $99 Починаючи з $99

Це не є сильним аргументом, але обидва бренди мають досить однакову цінову структуру. Однак, якщо врахувати вартість DDR5 та материнських плат, Intel також виявляється справжнім переможцем. Однак, для розгонщиків AMD є єдиним брендом, який наразі підтримує це з коробки на деяких материнських платах. Однак, варто зважити на те, наскільки варто всі ці маніпуляції в порівнянні з використанням процесорів на рівні заводських налаштувань продуктивності.

На боці Intel вам доведеться придбати материнську плату серії 600 або 700. Але не очікуйте, що на ринок з'явиться багато нових моделей, оскільки компанія перейде на нову платформу після Raptor Lake. Однак на іншому боці AM5 буде підтримуватися протягом п'яти років, і це явно довгострокова покупка. Ймовірно, більш висококласні материнські плати AM5 будуть сумісні з майбутніми системами Ryzen, але це ще не підтверджено.

Intel проти AMD: який бренд має найкращу продуктивність?

Оскільки мова йде про високу ігрову продуктивність у середньому та вищому сегменті, пропозиція Zen 4 від AMD робить враження. Навіть Ryzen 9 7950X не дотягує до високопродуктивних процесорів Intel. Крім того, якщо ми звернемося до середнього сегменту, Intel випереджає AMD за всіма показниками.

Це може змінитися, оскільки AMD оголосила про варіанти чіпів Zen 4 3D, але вони ще не з'явилися на ринку, і ми не можемо сказати багато про їх продуктивність.

Intel опережає AMD Наразі кращим вибором з двох є без сумніву процесори 13-го покоління від Intel. Однак ви повинні враховувати, що їх не можна буде оновлювати в майбутньому. Для тих, хто хоче забезпечити майбутню сумісність та готовий трохи більше заплатити, можна обрати Team Red, але ви маєте бути готові до деяких обмежень. Зараз AMD вже оголосила про Zen 4 3D V-cache, які обіцяють значне покращення продуктивності, але поки ми не маємо достатньо даних для зроблення окремого висновку.

В цілому, вибір процесора залежить від ваших потреб та бюджету. Якщо вам потрібна найкраща продуктивність для геймінгу, то Intel може бути кращим вибором наразі. Однак AMD пропонує більш гнучку платформу та можливість оновлення в майбутньому. Залежно від ваших пріоритетів, виберіть той, який найкраще задовольняє ваші потреби.

подписка на рассылку

Подписаться